Jak zrobić wodny slime?

W kilku prostych krokach możesz zrobić „wodny” slime, który wygląda krystalicznie czysto, tak jak woda. Istnieje kilka przepisów, które możesz wypróbować na zrobienie tego rodzaju slime, a niektóre używają tylko nietoksycznych składników, takich jak woda i szampon. Poznaj dwa sposoby jak zrobić wodny slime!

Wodny slime przelewa się w rękach i łagodnie przechodzi przez palce!

Czego będziesz potrzebować do zrobienia wodnego slime?

Łatwy slime z wodą i skrobią kukurydzianą

 • 1 szklanka (128 g) suchej skrobi kukurydzianej
 • 1/2 szklanki (120 ml) ciepłej wody
 • 1-2 krople niebieskiego barwnika spożywczego (opcjonalnie)

Drżący slime z szamponem i wodą

 • 1/2 szklanki (120 ml) przejrzystego, gęstego szamponu
 • 1/2 szklanki (120 ml) wody
 • 1-2 krople barwnika spożywczego (opcjonalnie)

Jak zrobić wodny slime z wodą i skrobią kukurydzianą?

 1. Włóż 1 szklankę (128 g) suchej skrobi kukurydzianej do średniej wielkości miski. Użyj miarki, aby odmierzyć skrobię kukurydzianą. Wrzuć skrobię kukurydzianą do miski.
 2. Wlej 1/2 szklanki (120 ml) ciepłej wody do miski i wymieszaj mieszaninę. Będziesz stopniowo dodawać ciepłą wodę, aby uzyskać pożądaną konsystencję. Możesz po prostu podejść do kranu ze szklanką i napełnić go ciepłą wodą. Zacznij dodawać wodę do miski szybkim pluskiem, powiedzmy około 1 łyżki stołowej (15 ml) ciepłej wody. Wymieszaj dokładnie łyżką skrobię kukurydzianą i wodę.
 3. W razie potrzeby dodaj 1-2 krople barwnika spożywczego. Jeśli chcesz zrobić kolorowy szlam, dodaj do mieszanki wybrany przez siebie barwnik spożywczy. Potrzebujesz tylko 1-2 kropli, ale możesz poeksperymentować z dodawaniem więcej lub mniej, aby uzyskać dokładnie taki odcień, jaki chcesz.
 4. Mieszaj łyżką i dolewaj wody, aż masa stanie się gęsta. Dokładna konsystencja zależy od Ciebie, po prostu upewnij się, że Twój slime jest wystarczająco gęsty, aby utrzymać się razem!
 5. Wydobądź slime i baw się nim! Lepka konsystencja tego szlamu sprawia, że ​​zabawa z nim jest bardzo przyjemna. Po zakończeniu zabawy przechowuj slime w plastikowej torbie z zamkiem błyskawicznym, aby był wilgotny.

Jak zrobić wodny slime z użyciem szamponu?

 1. Wlej 1/2 szklanki (120 ml) przejrzystego, gęstego szamponu do miski. Kolor szamponu zależy od Ciebie, ale bezbarwny będzie wyglądał najbardziej jak woda. Wybierz szampon o gęstej, żelowej konsystencji. Unikaj szamponu o rzadkiej, wodnistej konsystencji.
 2. Dodaj 1-2 krople barwnika spożywczego, jeśli chcesz zrobić slime oceaniczny. Możesz to pominąć, jeśli twój szampon jest już zabarwiony lub możesz eksperymentować z mieszaniem kolorów. Na przykład, możesz dodać niebieski barwnik spożywczy do żółtego szamponu, aby uzyskać zielony slime Odrobina to długa droga, więc potrzebujesz 1-2 kropli.
 3. Wymieszaj łyżeczką 1/2 szklanki (120 ml) wody w miseczce szamponu. Woda początkowo sprawi, że konsystencja będzie rzadka, ale im dłużej ją mieszasz, tym gęstsza będzie. Mieszaj składniki, aż szampon odzyska swoją oryginalną gęstą konsystencję.
 4. Przenieś slime do hermetycznego pojemnika i wstaw do lodówki na 2 dni. W tym czasie nie dotykaj ani nie baw się slimem Gdy mieszanina schłodzi się w lodówce, stwardnieje w slime! Możesz spróbować przyspieszyć proces, wkładając szlam do zamrażarki na 3-4 godziny, ale wyniki mogą nie być tak dobre.
 5. Trzymaj szlam w pojemniku, gdy go nie używasz. Ponieważ ten slime zawiera bardzo proste składniki, prawdopodobnie nie potrwa dłużej niż 2-3 dni. Jeśli zacznie tracić swoją konsystencję, możesz spróbować ją ożywić, ponownie mieszając, a następnie wkładając z powrotem do lodówki na 2 dni.

Jeżeli spodobał Ci się mój pomysł pokaż go znajomym i zostaw po sobie komentarz! Zachęcam także do sprawdzenia mojego artykułu, w którym dowiesz się jak zrobić przezroczystego slime!

Dodaj komentarz