Jak zrobić tęczowy slime?

Tęczowy slime jest piękny, żywy i super zabawny! Nic dziwnego, że jest to obecnie tak popularne szaleństwo – i na pewno spodoba ci się dołączanie do tego trendu. Są szanse, że masz już to, czego potrzebujesz w swoich szafkach, aby zacząć. Dowiedz się jak zrobić tęczowy slime. Pokochasz to, co tworzysz!

Najlepsza kompilacja slime!

Składniki potrzebne do zrobienia tęczowego slime

Klasyczny slime

 • 140 g butelka przezroczystego kleju
 • 1 łyżka (14 gramów) sody oczyszczonej
 • Barwnik
 • Płyn do soczewek


Puszysty slime

 • 450 g butelka białego kleju
 • 4 łyżeczki (20 gramów) sody oczyszczonej
 • 8 łyżek (120 ml) roztworu kontaktowego
 • 6 do 8 filiżanek (1400 do 1900 ml) kremu do golenia
 • Barwnik spożywczy lub farba akrylowa

Jak zrobić tęczowy slime?

 1. Wlej 140 g przezroczystego kleju do czystej szklanej miski. Każdy rodzaj kleju szkolnego będzie działał. Możesz nawet użyć kolorowego kleju, jeśli nie chcesz się martwić mieszaniem własnych kolorów dla swojego tęczowego slime. Dodaj 1 łyżkę (14 gramów) sody oczyszczonej do kleju i mieszaj, aż stanie się śliski. Użyj łyżki lub szpatułki do wymieszania sody oczyszczonej i kleju. Sprawdź, czy cała soda oczyszczona rozpuściła się w kleju, zanim przejdziesz do następnego kroku.
 2. Dodaj roztwór kontaktowy w małych ilościach, aż szlam nie będzie już lepki. Pracuj w 1 łyżce stołowej (15 ml) porcjami. Wymieszaj roztwór kontaktowy z klejem za pomocą łyżki lub szpatułki. Kontynuuj dodawanie dodatkowego roztworu kontaktowego w 1 łyżce stołowej (15 ml) porcjami, aż slime stanie się gąbczasty i rozciągliwy, ale nie będzie już lepki.
 3. Rozłóż slime równo między 6 misek. Lub użyj wystarczającej liczby misek na tyle różnych kolorów slime, ile zamierzasz zrobić. Już tylko 3 lub 4 kolory zrobią całkiem spektakularny tęczowy slime! Podnieś slime i rozerwij go na równe kawałki, a następnie umieść kawałek w każdej misce.
 4. Do każdej miski wlej 1 kroplę barwnika żelowego i wymieszaj. Jeśli po wymieszaniu chcesz, aby kolor był ciemniejszy, dodaj kolejną kroplę barwnika. Użyj osobnej łyżki do każdej miski, aby kolor z jednej nie przeniósł się na drugą.
 5. Zagnieść żelowy barwnik do slime, aż kolor zostanie całkowicie wymieszany. Chwyć slime i zacznij pchać i ciągnąć, aby przepuścić barwnik przez slime. Ugniataj go o blat, jeśli chcesz, lub po prostu zmiażdż go w dłoniach. Fajnie jest patrzeć, jak slime zmienia kolor!
 6. Dodaj błyszczący brokat, aby przekształcić swój slime w galaktyczną tęczę. Użyj dowolnego rodzaju brokatu rzemieślniczego, który masz pod ręką. Spraw, by Twój slime był jeszcze bardziej kapryśny dzięki brokatowi w kształcie gwiazdy lub serca. Wylej brokat na wierzch slime, a następnie wymieszaj ręcznie.
 7. Dodaj koraliki lub posypki, aby zmienić konsystencję, aby uzyskać zabawę zmysłową. Naprawdę, każdy mały przedmiot dobrze się sprawdza w tej adaptacji.

Tęczowy slime w wersji puszystej

 1. Podziel 450 g białego kleju między 4 miski. Włóż 110 g kleju do każdej miski. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas na sprzątaniu, użyj jednorazowych misek! Ponadto ten przepis zapewnia wystarczającą ilość slime na 4 kolory. Jeśli chcesz zrobić więcej, po prostu użyj 110 g białego kleju na każdy dodatkowy kolor.
 2. Wmieszaj barwnik spożywczy do każdej miski, dodając więcej, aż uzyskasz odpowiedni kolor. To, jak głęboko zrobisz każdy kolor, zależy wyłącznie od Ciebie! Możesz lekko zabarwić klej lub dodać kilka kropli barwnika spożywczego, aby uzyskać naprawdę żywe odcienie. Użyj jednorazowych łyżek, jeśli nie chcesz się martwić o sprzątanie.
 3. Odmierzyć 1 łyżeczkę (5 gramów) sody oczyszczonej do każdej miski i wymieszać. Mieszaj, aż cały proszek zostanie całkowicie zintegrowany z klejem i nie pozostaną żadne białe plamki.
 4. Dodaj 2 łyżki stołowe (30 ml) roztworu kontaktowego do każdej miski i zamieszaj. Rozwiązanie kontaktowe sprawia, że ​​klej przyjmuje tę ukochaną konsystencję slime. Trzymaj butelkę pod ręką, ponieważ być może będziesz musiał dodać więcej później, jeśli slime będzie zbyt lepki.
 5. W każdej misce wymieszaj od 1 do 2 szklanek (240 do 470 ml) kremu do golenia. Im więcej kremu do golenia użyjesz, tym gęstszy będzie śluz. Zacznij od dodania około 1/2 szklanki, a następnie dodaj więcej, aż uzyska odpowiednią konsystencję. Nie krępuj się używać rąk do rozgniatania slime, gdy staje się zbyt trudny do obsługi łyżką.

Jeżeli spodobał Ci się mój pomysł pokaż go znajomym i zostaw po sobie komentarz! Zachęcam także do sprawdzenia mojego artykułu, w którym dowiesz się jak zrobić przezroczystego slime!

Dodaj komentarz