Jak zrobić smakowy błyszczyk? DIY!

Czy wydajesz dużo pieniędzy na błyszczyk? Zamiast kupować komercyjny błyszczyk, możesz zrobić własny. Niezależnie od tego, czy lubisz błyszczyki o smaku owocowym, czekoladowym, kwiatowym czy miętowym, możesz postępować zgodnie z kilkoma prostymi przepisami, aby stworzyć własny błyszczyk smakowy.

Śliczna dziewczyna nakłada smakowy błyszczyk do ust!

Składniki potrzebne do zrobienia smakowych błyszczyków

Owocowy błyszczyk do ust Kool-aid

 • 1 szklanka wazeliny
 • 1 opakowanie suchej mieszanki Kool-aid, smak do wyboru


Miętowo-czekoladowy błyszczyk do ust

 • 1 łyżeczka oleju kokosowego
 • Łyżka czystego oleju migdałowego
 • 1 łyżeczka masła kakaowego
 • 3-4 krople czystego oleju z witaminą E
 • 1-2 krople czystego ekstraktu z mięty pieprzowej

Czego jeszcze będziesz potrzebować?


Różany błyszczyk do ust

 • 1/8 szklanki oleju kokosowego
 • 1/4 szklanki wosku pszczelego
 • 1/8 szklanki masła shea
 • 1 łyżeczka ekstraktu kokosowego lub waniliowego
 • 1/4 szklanki płatków róż, świeżych lub suchych
 • 1 łyżeczka oleju ze słodkich migdałów

Jak zrobić owocowy błyszczyk do ust?

 1. Rozpuść wazelinę. Umieść wazelinę w misce do kuchenki mikrofalowej. Gotuj przez 30 sekund. Wyciągnij galaretkę i wymieszaj, sprawdzając konsystencję. Gotuj w 30 sekundowych porcjach, aż stanie się płynem.
 2. Dodaj Kool-aid. Gdy galaretka jest już płynna, pozwól jej trochę ostygnąć. Musi być zbliżona do temperatury pokojowej. Wlej Kool-aid do galaretki. Mieszaj, aż kryształy się rozpuszczą.
 3. Wykończ połysk. Wlej miksturę do małych pojemników na błyszczyki. Odstawić pojemniki do ostygnięcia. Powinny zestalić się w ciągu około dwóch godzin. Po upływie dwóch godzin sprawdź konsystencję. Jeśli nadal są zbyt wodniste, pozostaw je na kolejną godzinę.

Smakowy błyszczyk miętowo-czekoladowy

 1. Zagotować wodę. Wlej około cala wody do rondla. Gotuj na kuchence na średnim ogniu. Podgrzej wodę, aż zacznie parować.
 2. Rozpuść składniki. Umieść wszystkie składniki w misce odpornej na ciepło. Umieść miskę nad parującą wodą, upewniając się, że dno miski nie dotyka wody. Użyj małej łyżki lub szpatułki do wymieszania składników. Mieszaj, aż składniki się rozpuszczą i całkowicie połączą. Powinno to zająć około 5 minut.
 3. Umieść go w pojemniku. Wlej składniki do małego, wysterylizowanego pojemnika na błyszczyk. Pozostaw mieszaninę do ostygnięcia do temperatury pokojowej. Powinno to zająć około 1 godziny.
 4. Użyj błyszczyka do ust. Nakładaj małym pędzelkiem lub opuszkiem palca. Przechowuj błyszczyk w torebce. Należy pamiętać, że połysk topi się w wysokich temperaturach. Jeśli tak się stanie, włóż pojemnik do lodówki, aby ponownie go zestalił.

Jak zrobić smakowy różany błyszczyk do ust?

 1. Rozpuść składniki. Umieść wszystkie składniki w małym rondlu. Podgrzewaj na małym ogniu, aż wszystkie składniki się rozpuszczą i wymieszają.
 2. Odcedź błyszczyk. Wlej miksturę przez małe sitko do drugiej miski pod spodem. To oddzieli płatki róż od błyszczyka.
 3. Wykończ. Wlej swoją miksturę do wysterylizowanych pojemników z błyszczykiem. Pozostaw mieszaninę do ostygnięcia przez 2-3 godziny lub do zestalenia. Wymień blat i ciesz się.

Jeżeli spodobał Ci się mój pomysł koniecznie odwiedź mnie na Instagramie i zostaw po sobie komentarz! Zachęcam także do sprawdzenia mojego artykułu, w którym dowiesz się jak powiększyć usta bez operacji!

Dodaj komentarz