Jak zrobić slime z szamponu i pasty?

Slime jest fajny do zabawy. Jest obrzydliwy, lepki, wilgotny. Najpopularniejszy przepis używa kleju i boraksu, ale co, jeśli go nie masz? Na szczęście istnieje wiele innych sposobów na zrobienie slime. W przypadku niektórych z nich nie musisz używać nawet jednej kropli kleju! Sprawdź jak zrobić slime z szamponu i pasty!

Slime z szamponu i pasty do zębów? To możliwe!

Jak zrobić slime z szamponu i pasty?

  1. Do niewielkiego naczynia wlej porcję gęstego szamponu. Wybierz szampon o gęstej konsystencji. Coś, co jest białe lub nieprzezroczyste, działałoby jeszcze lepiej. Dwa wyciśnięcia, czyli około 2 łyżki (30 mililitrów) szamponu, umieścić w małym naczyniu.
  2. Dodaj niewielką ilość pasty do zębów. Najlepiej sprawdzi się nieprzezroczysta pasta do zębów (biała lub miętowa), ale możesz również spróbować pasty w paski. Użyj ćwierć pasty do zębów, tak jak szamponu. Wystarczy około 1 łyżeczki.
  3. Wymieszaj oba razem wykałaczką. Podczas mieszania szampon i pasta do zębów połączą się, tworząc lepką substancję. Zajmie to około minuty.
  4. W razie potrzeby dodaj więcej szamponu lub pasty do zębów i kontynuuj mieszanie. Jeśli slime jest zbyt twardy, dodaj trochę więcej szamponu. Jeśli slime jest zbyt wilgotny, dodaj więcej pasty do zębów. Dobrze wymieszaj szlam przez kolejną minutę lub do momentu uzyskania jednolitego koloru i konsystencji.
  5. Zamroź slime na 10 do 60 minut. Sprawdź slime po 10 minutach. Powinna być jędrna, ale nie twarda jak lód. Jeśli śluz jest zbyt gąbczasty, zamroź go na kolejne 50 minut.
  6. Ugniataj slime, aż ponownie zmięknie. Wyjmij slime z zamrażarki. Rozwałkuj, zgniatać i ściskać szlam między palcami, aż znów stanie się miękki i gąbczasty.
  7. Baw się slimem. Ten slime jest bardzo gęsty, prawie jak kit. Możesz go zgniatać, ściskać i rozciągać. Po zabawie odłóż go do małego, plastikowego pojemnika z pokrywką.

Jeżeli spodobał Ci się mój pomysł pokaż go znajomym i zostaw po sobie komentarz! Zachęcam także do sprawdzenia mojego artykułu, w którym dowiesz się jak zrobić przezroczystego slime!

Dodaj komentarz