Jak zrobić slime z proszku do prania?

Slime to zabawny rodzaj zabawy. Jest obrzydliwy, lepki i jeszcze raz obrzydliwy. Chociaż zawsze możesz udać się do sklepu i kupić trochę, o wiele przyjemniej jest zrobić to w domu. Jeden z najpopularniejszych przepisów na slime wymaga boraksu, ale nie każdy go ma. Na szczęście istnieje niezliczona ilość innych sposobów na zrobienie slime przy użyciu składników z całego domu. Sprawdź jak zrobić slime z proszku do prania!

Dziewczynka odkryła jak zrobić slime z proszku do prania!

Jak zrobić slime z proszku do prania?

  1. Wymieszaj równe ilości białego kleju szkolnego i wody. Wlej 1/2 szklanki (120 mililitrów) wody do miski. Następnie dodaj 1/2 szklanki (120 mililitrów) białego kleju szkolnego. Upewnij się, że wyciągnąłeś cały klej z miarki. Użyj widelca, łyżki lub mini gumowej szpatułki, aby to wszystko wydobyć.
  2. W razie potrzeby dodaj trochę barwnika spożywczego lub brokatu. Zacznij od 2 kropli barwnika spożywczego. Zamieszaj mieszankę, a następnie dodaj więcej barwnika spożywczego, jeśli to konieczne. Jeśli chcesz, aby Twój szlam błyszczał, dodaj 1 łyżeczkę brokatu. Zamieszaj miksturę, a następnie dodaj więcej brokatu, jeśli chcesz.
  3. Wymieszaj widelcem 1/4 szklanki (60 mililitrów) płynnego detergentu do prania. Gdy dodasz detergent do prania do kleju, mieszanina zacznie się sklejać. Mieszaj, aż uzyskasz kulkę.
  4. Ugniataj slime rękami przez 1 do 2 minut. Jeśli miska jest na to za mała, wylej szlam na gładki blat i tam go wyrabiaj. Im więcej ugniatasz śluzu, tym twardszy i mniej wodnisty się stanie. Zajmie to około 1 do 2 minut.
  5. Baw się slimem, a następnie przechowuj go w hermetycznym pojemniku. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku plastikowe pudełko z ciasno przylegającą pokrywką lub zapinana na zamek torebka na kanapki. Pamiętaj, że śluz w końcu wyschnie po kilku dniach i stanie się twardy, zwłaszcza jeśli dużo się nim bawisz.

Co zrobić dalej?

  1. Wlej 1/4 szklanki (60 mililitrów) przezroczystego kleju szkolnego do miski. Użyj łyżki, widelca lub mini gumowej szpatułki, aby usunąć cały klej z miarki do miski. Możesz użyć zwykłego przezroczystego kleju szkolnego lub kleju szkolnego z brokatem.
  2. Za pomocą widelca wymieszać 2 łyżeczki płynnego detergentu do prania. Klej zacznie się łączyć i zamieniać w kulkę. Możesz użyć dowolnego rodzaju detergentu do prania, ale pamiętaj, że zabarwi on Twój slime. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, dobierz kolor detergentu do koloru kleju. Możesz również użyć przezroczystego detergentu do prania, jeśli możesz go znaleźć.
  3. Dodaj jeszcze 1 łyżeczkę płynnego detergentu do prania i ponownie wymieszaj. Klej stanie się twardszy, więc będziesz musiał wcisnąć detergent do kleju płaską stroną widelca.
  4. Ugniataj slime ręcznie przez około 1 do 2 minut. Zbierz slime palcami. Ściśnij i ściśnij go między palcami, aż zacznie twardnieć i stanie się mniej wodnisty. Zajmie to około 1 do 2 minut
  5. Jeśli chcesz, dodaj trochę kremu do golenia, aby uzyskać puszysty slime. Jeśli chcesz nadać slimowi bardziej miękką konsystencję, umieść slime z powrotem w misce i dodaj na wierzch odrobinę kremu do golenia. Zagnieść krem ​​do golenia ze śluzem, pamiętając, aby zebrać cały krem ​​do golenia z boków miski. Zajmie to kilka minut ugniatania.

Jeżeli spodobał Ci się mój pomysł pokaż go znajomym i zostaw po sobie komentarz! Zachęcam także do sprawdzenia mojego artykułu, w którym dowiesz się jak zrobić slime z szamponu!

Dodaj komentarz