Jak zrobić domowy błyszczyk do ust?

Kiedy tworzysz własny błyszczyk, możesz go dostosować, aby nadać mu ulubiony zapach lub kolor, a nawet dodać brokat, jeśli lubisz odrobinę blasku. Są szanse, że masz już w domu wiele potrzebnych składników. Użyj wosku pszczelego, aby uzyskać jędrniejszy błyszczyk, wazeliny, aby uzyskać prostą mieszankę dwóch składników lub oleju kokosowego, aby zwiększyć nawilżenie. Sprawdź jak zrobić domowy błyszczyk do ust!

Wspaniała kompilacja błyszczyków z tiktoka!

Czego potrzebujesz do zrobienia błyszczyku?

Błyszczyk do ust na bazie wazeliny

 • 2 łyżki (30 ml) wazeliny
 • Olejek eteryczny (opcjonalnie)
 • Pomadka do koloru (opcjonalnie)
 • Proszek z buraków lub róż do koloryzacji (opcjonalnie)

Błyszczyk do ust z olejem kokosowym

 • 4 łyżki (40 ml) oleju kokosowego
 • 1 łyżka (15 ml) masła kakaowego
 • 3 kapsułki witaminy E
 • Olejek eteryczny (opcjonalnie)

Pozostałe składniki

Błyszczyk do ust z woskiem pszczelim

 • 4 łyżki (59 ml) oleju z pestek winogron lub oliwy z oliwek
 • 3 łyżki (40 ml) oleju kokosowego
 • 2 łyżki (30 ml) masła kakaowego lub masła shea
 • 2 łyżki (30 ml) kosmetycznego wosku pszczelego
 • 3 kapsułki witaminy E
 • Olejek eteryczny (opcjonalnie)
 • Pomadka do koloru (opcjonalnie)
 • Proszek z buraków lub róż do koloryzacji (opcjonalnie)
 • Brokat dla blasku (opcjonalnie)

Jak zrobić błyszczyk do ust na bazie wazeliny?

 1. Włóż 2 łyżki stołowe (30 ml) wazeliny do miski przeznaczonej do kuchenki mikrofalowej. Jeśli chcesz, użyj 2 misek, aby uzyskać 2 różne odcienie połysku lub użyj 1 miski, aby zrobić wiele tub o tym samym odcieniu. Ponieważ miska nie musi dużo pomieścić, możesz użyć naprawdę małej, zamiast brudzić większą.
 2. Do miski z wazeliną dodaj 1 łyżeczkę szminki. Użyj mniej szminki, aby nadać połysk tylko odcień koloru, lub użyj więcej szminki, aby uzyskać głębszy odcień połysku. Po prostu odetnij mały kawałek z tubki szminki i dodaj go do miski.
 3. Podgrzewaj miksturę w mikrofalówce przez 10 do 30 sekund. Włóż miskę do kuchenki mikrofalowej i ustaw minutnik na 10 sekund, aby rozpocząć. Po tym czasie sprawdź, czy składniki zaczęły się topić. Jeśli nie, odłóż go z powrotem na dodatkowe 10 do 20 sekund.
 4. Użyj jednorazowej łyżki, aby wymieszać wazelinę i szminkę. Po prostu mieszaj składniki przez około 10 sekund, aby upewnić się, że są dokładnie wymieszane. Nie chcesz połysku, który ma poplamione sekcje!
 5. Przenieś błyszczyk do czystych pojemników z błyszczykiem. Możesz użyć wyciskanych tubek z błyszczykiem, tubek z różdżkami, tubek z pomadkami, puszek lub dowolnego innego pojemnika, jaki tylko zechcesz. Tylko upewnij się, że używany pojemnik ma pokrywkę.
 6. Pozwól błyszczykowi ostygnąć przez około 20 minut przed użyciem. Zostaw błyszczyk na blacie lub włóż go do lodówki, aby ostygł trochę szybciej. Gdy ostygnie, nie będzie leciał i będzie idealną konsystencją do noszenia! Już wiesz jak zrobić domowy błyszczyk do ust!

Przepis na błyszczyk do ust z olejem kokosowym

 1. W kuchence mikrofalowej rozpuść olej kokosowy i masło kakaowe. Odmierz 2 łyżki stołowe (30 ml) oleju kokosowego i 1 łyżkę stołową (15 ml) masła kakaowego do małej miski, którą można używać w kuchence mikrofalowej. Podgrzewaj składniki w mikrofalówce w 10-sekundowych odstępach, aż uzyskają konsystencję prawie płynną.
 2. Wyciśnij kapsułki witaminy E do miski. Odetnij końcówki z 3 kapsułek witaminy E i wyciągnij z nich płyn. Wyrzuć same kapsułki zamiast wrzucać je do miski.
 3. Dodaj szminkę lub olejki eteryczne, jeśli chcesz mieć kolorowy lub pachnący błyszczyk. 1 do 2 kropli ulubionego olejku eterycznego zamieni błyszczyk w miniformę aromaterapii. Mniej więcej łyżeczka szminki zabarwi Twój połysk i doda koloru Twojej codziennej rutynie.
 4. Mieszaj składniki razem, aż wszystko się połączy. Użyj jednorazowej łyżki do łatwego czyszczenia. Mieszaj wszystko przez około 10 sekund, pamiętając o zeskrobaniu ścianek miski, aby wszystko się ze sobą wymieszało.
 5. Przełóż błyszczyk do puszek i pozostaw do ostygnięcia przez 20 minut. Olej kokosowy ma naprawdę niską temperaturę topnienia, więc nie nakładaj tego rodzaju błyszczyka na prawdziwą tubkę balsamu do ust, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że rozpłynie się z tego rodzaju pojemnika.
Nakładanie błyszczyku jest bardzo przyjemne!

Tworzenie błyszczyku z woskiem pszczelim

 1. Przygotuj wosk pszczeli, ścierając go, aby szybciej się stopił. Małe kwadraciki wosku pszczelego lub pastylek z wosku pszczelego można kupić online. Jeśli kupisz pastylki, nie będziesz musiał ich trzeć. Jeśli kupisz kwadraty, zetrzyj je na małej misce, aby łatwiej połączyły się z resztą składników. Zetrzyj wystarczająco na 2 łyżki stołowe (30 ml) kosmetycznego wosku pszczelego.
 2. Odmierz składniki do szklanej miarki z dzióbkiem. Odmierz 4 łyżki stołowe (59 ml) oleju z pestek winogron lub oliwy z oliwek, 2 łyżki stołowe (30 ml) oleju kokosowego, 2 łyżki stołowe (30 ml) masła kakaowego lub masła shea i startego wosku pszczelego. Rozetnij 3 kapsułki witaminy E i wyciśnij olej z kapsułek do kubka.
 3. Zrób podwójny kocioł na piecu. Użyj garnka, który jest wystarczająco duży, aby pomieścić szklaną miarkę i napełnij garnek 5 do 7 cm wody. Postaw go na kuchence i włącz palnik na średni ogień, a następnie umieść miarkę ze wszystkimi składnikami w garnku.
 4. Mieszaj miksturę okresowo, aż wszystko się stopi. Użyj silikonowej szpatułki, aby zeskrobać boki miarki, aby wszystkie składniki zostały w pełni połączone. Gdy mieszanka jest już całkowicie gładka i nie ma już grudek, gotowe!
 5. Wlej miksturę do pojemników z błyszczykiem, gdy jest jeszcze ciepła. Błyszczyk będzie znacznie łatwiej nalewać, gdy jest jeszcze gorący lub ciepły. Gdy ostygnie, nie będzie płynąć tak łatwo. Używaj rzeczywistych pojemników na błyszczyki zamiast puszek lub tubek na pomadki. Ten przepis sprawia, że ​​bardziej błyszczy niż balsam, a jego konsystencja będzie naturalnie nieco rzadsza niż balsam.
 6. Pozostaw błyszczyk do ostygnięcia w pojemniku przez 20 minut przed użyciem. Ten czas schłodzenia po prostu pozwoli trochę ujędrnić połysk, więc nie będzie tak rzadki. Po zakończeniu chłodzenia możesz śmiało go używać! Teraz już wiesz jak zrobić domowy błyszczyk do ust!

Jeżeli spodobał Ci się mój pomysł koniecznie odwiedź mnie na Instagramie i zostaw po sobie komentarz! Zachęcam także do sprawdzenia mojego artykułu, w którym dowiesz się jak powiększyć usta bez operacji!

Dodaj komentarz