Jak zadbać o reflektory samochodowe?

Jeśli Twoje niegdyś krystalicznie czyste reflektory wyglądają teraz, jakby były pokryte woskowanym papierem, bezpieczniej jest nauczyć się je czyścić i polerować, aby zachować żywotność pojazdu. Sprawdź jak zadbać o reflektory samochodowe!

Jak dbać o reflektory?

Jak rozpocząć czyszczenie reflektorów?

 1. Sprawdź reflektory, aby zobaczyć, jakie podejście jest najbardziej sensowne. Jeśli zauważyłeś, że Twoje reflektory są bardziej zamglone lub nie tak ostre jak kiedyś, obejrzyj je w świetle dziennym, zarówno włączone, jak i wyłączone. Ważne jest, aby dowiedzieć się, jak poważne są uszkodzenia, aby wiedzieć, które metody czyszczenia będą najskuteczniejsze, czy potrzebujesz profesjonalnie zbadać reflektory, czy też reflektory wymagają wymiany. Poszukaj większych otarć i zadrapań, które mogą być oznakami poważniejszych problemów.
 2. Umyj reflektory zwykłym mydłem samochodowym. Zwykły żwir i brud drogowy mogą sprawić, że reflektory będą wyglądać na brudne i zamglone w stopniu, który może utrudnić dokładniejszą diagnozę. Zanim zaczniesz szukać konkretnych problemów, po prostu umyj samochód zwykłą ciepłą wodą i mydłem do mycia samochodu. Wytrzyj reflektory i pozwól im dokładnie wyschnąć. Sprawdź, czy są czyste, aby znaleźć konkretne problemy.
 3. Szukaj mgławicy. Zmętnienie pojawi się, gdy cała twarda powłoka zetrze się z reflektorów, a miękki poliwęglan zostanie odsłonięty, zaczynając absorbować zadrapania, które tworzą zamglenie. Szybka zostanie wkrótce pokryta szorstką, ciemnożółtą skorupą powierzchni.
 4. Poszukaj żółknięcia. Dzieje się tak, gdy cała twarda powłoka zaczyna się rozrzedzać i traci przyczepność do soczewki poliwęglanowej. Widmo długości fali UV tworzy nową powtarzającą się jednostkę w łańcuchu węglowym, która pochłania światło niebieskie i daje żółtawy wygląd.
 5. Poszukaj łuszczenia i pęknięć. Kiedy twarda sierść zacznie się niszczyć, zauważysz plamienie w niektórych obszarach, takich jak górna część lub rogi. Twarda sierść może łuszczyć się lub łuszczyć. W końcu zobaczysz pęknięcia w głębi soczewki, co oznacza, że ​​reflektory będą musiały zostać odnowione przez profesjonalistę.
 6. Poproś profesjonalistów o zbadanie szklanych reflektorów. Większość reflektorów jest plastikowych i będą wykazywać opisane powyżej objawy. Szklane reflektory, podobnie jak w klasycznych samochodach i starszych modelach, są bardziej skomplikowane i najlepiej sprawdzają je zawodowi technicy blacharscy. Jeśli szklane reflektory się zużywają, weź je i poproś o sprawdzenie.

Użycie papieru ściernego – jak zadbać o reflektory samochodowe

 1. Zdobądź kilka gatunków mokrego / suchego papieru ściernego. Na początek polerujesz reflektory, używając coraz dokładniejszej serii mokrego / suchego papieru ściernego. 3M jest zwykle najlepszą marką do tego zadania i zazwyczaj chcesz mieć co najmniej jeden grubszy gatunek (około 1500) i drobniejszy, aby wykończyć ścieranie reflektora. Jeśli chcesz zacząć od grubszego papieru ściernego, to zależy od Ciebie.
 2. Odklej reflektory. Za każdym razem, gdy używasz papieru ściernego dookoła samochodu, chcesz się upewnić, że nie staniesz się zbyt energiczny i nie porysujesz lakieru.
 3. Zwilż papier ścierny i rozpocznij szlifowanie. Używając butelki z rozpylaczem wody lub małego wiadra, dokładnie przeszlifuj reflektory na mokro za pomocą gruboziarnistego papieru ściernego. Użyj równomiernego nacisku i zeszlifuj reflektor, aż uzyskasz równe, matowe wykończenie.
 4. Przejdź na drobniejszy papier ścierny.

Jak zadbać o reflektory samochodowe? Polerowanie

 1. Wybierz mieszankę polerską. Po wyszlifowaniu reflektorów i rozpracowaniu efektu mgły, czas przejść na jakiś rodzaj mieszanki polerskiej. Dostępnych jest wiele różnych opcji, w tym mieszanka McGuire’s, M105 i 3M. Odwiedź sklep z częściami samochodowymi, aby zapoznać się z różnymi opcjami. Środek do polerowania aluminium to najlepszy sposób na nadanie reflektorom dobrego kształtu.
 2. Dodaj środek polerski do czystej ściereczki z mikrofibry. Weź czysty ręcznik, nałóż ćwiartkę pasty polerskiej wielkości ćwiartki, wybierz mały obszar reflektora, na którym chcesz się skupić, powiedzmy 10 x 10 cm. Pracuj okrężnymi ruchami, polerując wielokrotnie i równomiernie na swoim małym kwadracie. Powinno minąć mniej niż pięć minut, zanim sekcja zacznie wyglądać jaśniej. Po wzmocnieniu kwadratu przejdź do następnego.
 3. Kontynuuj polerowanie, aż reflektory będą czyste. Będzie to wymagało trochę smaru do łokci, ponieważ możesz chcieć dodać aż trzy warstwy mieszanki polerskiej, aby uzyskać reflektory tak, jak chcesz. Idź, aż będziesz zadowolony z klarowności i ostrości światła. Możesz przetestować swoje reflektory, świecąc nimi o ścianę garażu lub inną płaską powierzchnię.
 4. Rozważ dodanie przyczepności do plastiku. Jeśli chcesz naprawdę uszczelnić swoje reflektory i utrzymać je w dobrym stanie, możesz rozważyć posiadanie lokalnej maski warsztatowej i spryskanie reflektorów plastikowym promotorem przyczepności. Tańszą opcją jest akrylowy wosk do podłóg. Nałożyć płaszcz i pozostawić do wyschnięcia. Aby uzyskać trwalsze wykończenie, można nałożyć kilka warstw i można je ponownie nałożyć w razie potrzeby.

Porady dbania o reflektory

 • Jeśli twoja powłoka UV została naruszona, musisz przywrócić soczewkę reflektora, całkowicie usuwając utlenioną warstwę plastiku w pewnym procesie mechanicznym. Zapobiega to przyszłej degradacji soczewki reflektora.
 • Istnieje kilka dostępnych na rynku zestawów używanych do przednich szyb samolotów (wykonanych z plastiku, a nie szkła), które bardzo dobrze sprawdzą się w usuwaniu zamglenia. Skontaktuj się z lokalnym dostawcą samolotów. Będą one kosztować około 5 USD.
 • Używaj gumowych rękawiczek, aby nie dopuścić do przedostania się pasty pod paznokcie.
 • Istnieją również zestawy do polerowania farby, które składają się z bardzo drobnoziarnistego papieru ściernego. To szybko i łatwo usunie pozostałości i zapewni BARDZO gładkie wykończenie, które odstraszy dalsze zamglenia. Czasami są dostarczane ze specjalną mieszanką polerującą. Teraz już wiesz jak zadbać o reflektory samochodowe!

Jeżeli spodobał Ci się mój pomysł pokaż go znajomym i zostaw po sobie komentarz! Zachęcam także do sprawdzenia mojego artykułu, w którym dowiesz się jak wyczyścić materac!

Dodaj komentarz