Jak uniknąć wrastających włosków? Golenie!

Nie ma nic bardziej frustrującego niż dokładne golenie, tylko po to, by cierpieć z powodu oparzenia brzytwą – częstego podrażnienia skóry, które pojawia się po goleniu. Oparzenie po goleniu może pojawić się na każdej części ciała – od twarzy po linię bikini. Ale są sposoby na walkę z tym brzydkim i niewygodnym stanem. Postępując zgodnie z poniższymi krokami, możesz zminimalizować skutki oparzenia brzytwą i podrażnień skóry związanych z goleniem. Sprawdź jak uniknąć wrastających włosków!

Golenie twarzy jest ostatnio czymś bardzo popularnym!

Jak uniknąć wrastających włosków?

  1. Użyj świeżych maszynek do golenia. Wielokrotnie używane maszynki do golenia matowieją i rozwijają bakterie – dwa problemy, które znacznie pogarszają podrażnienia. Używaj nowych maszynek do golenia co dwa tygodnie lub co pięć użyć i dobrze czyść maszynkę po każdym użyciu.
  2. Idź we właściwym kierunku. Gol się zgodnie z włosem, krótkimi, celowymi pociągnięciami. Golenie pod włos zwiększa prawdopodobieństwo wrastania włosków, podrażnień i stanu zapalnego skóry. Długie pociągnięcia często powodują zbyt mocny nacisk na skórę, co zwiększa kontakt brzytwy i zwiększa prawdopodobieństwo oparzenia.
  3. Gol się w nocy. Golenie włosów rano zazwyczaj poprzedza nałożenie jakiegoś produktu – na przykład dezodorantu po goleniu pach. Dodatkowo w ciągu dnia możesz się pocić i mieć kontakt z bakteriami i toksynami z powietrza. Połączenie tych wszystkich rzeczy ze świeżo ogoloną twarzą znacznie zwiększa prawdopodobieństwo poparzenia brzytwą. Zapobiegaj temu, goląc się w nocy przed pójściem spać, gdzie prawdopodobieństwo zabrudzenia okolicy jest mniejsze.
Jak uniknąć wrastających włosków? Dla kobiet to szczególnie ważne!

Co dalej?

  1. Gol się pod prysznicem. Nawet jeśli zwilżysz skórę przed goleniem, Twoje włosy nie będą miały wystarczająco dużo czasu, aby zmiękczyć i stać się łatwiejsze do golenia. Weź gorący prysznic i gol się po kilku minutach; ciepło i wilgoć zmiękczą włosy i ułatwią ich usunięcie. Nie czekaj jednak zbyt długo, ponieważ odczekanie dziesięciu minut lub dłużej spowoduje obrzęk skóry i pozostawienie niewielkiego zarostu po ostygnięciu i wysuszeniu.
  2. Regularnie czyść maszynkę do golenia. Jeśli golisz się bez spłukiwania ostrza, możesz zwiększać swoje szanse na poparzenie brzytwą. Nagromadzenie włosów i produktu w ostrzach brzytwy zmusza cię do naciskania z większym naciskiem na kolejne ruchy, co zwiększa prawdopodobieństwo podrażnienia lub skaleczenia skóry. Dokładnie spłucz maszynkę po każdym ruchu na skórze, aby usunąć wszystkie włosy i nagromadzone między ostrzami włosy.
  3. Spryskać skórę zimną wodą. Po każdym goleniu spryskaj skórę zimną wodą, aby zamknąć pory. Spowoduje to obkurczenie skóry i pomoże zamknąć wszelkie powstające małe skaleczenia lub wrastające włoski.
  4. Zanurz ostrze w spirytusie po ostatnim płukaniu. Ostrza działają znacznie dłużej, niż myśli większość ludzi. Pozorne zmatowienie ostrza jest spowodowane tworzeniem się mikroskopijnych „zębów” na krawędzi, zbudowanych z kryształków minerałów z wody. Przeciągają się one po skórze, powodując, że ostrze chwyta i powoduje skaleczenia i oparzenia dużej części brzytwy. Alkohol wyprze wodę i zawarte w niej minerały i wyparuje bez pozostawiania osadu. Przechowuj maszynkę ostrzami do góry. Teraz już wiesz jak uniknąć wrastających włosków!

Jeżeli spodobał Ci się mój pomysł pokaż go znajomym i zostaw po sobie komentarz! Zachęcam także do sprawdzenia mojego artykułu, w którym dowiesz się jak się ogolić bez kremu do golenia!

Dodaj komentarz