Jak pozbyć się farby do włosów z ciała?

Udało ci się ufarbować włosy na najpiękniejszą kruczoczarną czerń, ale wygląda na to, że ufarbowałeś też ręce! Farbę do włosów łatwo zmyć wodą z mydłem, jeśli działasz szybko, ale co, jeśli plama osadza się na skórze i paznokciach? Istnieje kilka sposobów na pozbycie się farby do włosów ze skóry, ale nie wszystkie są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry. Wypróbuj delikatny środek czyszczący, jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, lub przejdź od razu do trudnych zabiegów, aby usunąć poważne plamy.

Tiktokowa kompilacja farbowanych włosów!

Jak pozbyć się farby do włosów? Łagodna wersja

  1. Działaj szybko po tym, jak farba do włosów dostanie się na twoje ręce. Barwnik zajmie kilka minut, aby pigmentować skórę. Nawet jeśli barwnik zaczął się wiązać, im szybciej go zabierzesz, tym łatwiej będzie go usunąć.
  2. Wyciśnij nie żelową pastę do zębów w dłonie i wyszoruj. Pasta do zębów zawiera środki ścierne, które szorują zęby, a te złuszczają skórę. Usunięcie martwych, zabarwionych komórek skóry dłoni odsłoni nową skórę pod spodem, która może nie być jeszcze zabarwiona.
  3. Nałóż oliwkę dla dzieci, oliwę z oliwek lub wazelinę i pozostaw na noc. Jest to szczególnie pomocna metoda, jeśli masz wrażliwą skórę. Olejki powoli rozpuszczają się i rozkładają barwnik, jednocześnie zmiękczając i kondycjonując skórę.
  4. Umyj ręce mieszanką mydła do naczyń i sody oczyszczonej. Mydło do naczyń rozbije barwnik, a soda oczyszczona złuszczy skórę. Spłucz ciepłą wodą, aby soda oczyszczona zaczęła bulgotać, co może pomóc usunąć plamę ze skóry.
  5. Wcieraj płyn do demakijażu w dłonie. Ponieważ jest przeznaczony do stosowania na twarzy, płyn do demakijażu z pewnością będzie delikatny dla Twojej skóry. Jeśli plama nie wniknęła zbyt głęboko, powinna być w stanie rozpuścić się i unieść pigment.

Pozbycie się farby w mocniejszy sposób

  1. Spryskaj dłonie lakierem do włosów. Lakier do włosów może być w stanie zerwać wiązania między barwnikiem a skórą, umożliwiając zmycie koloru. Alkohol zawarty w lakierze do włosów może wysuszać skórę.
  2. Wymieszaj detergent do prania i sodę oczyszczoną i wetrzyj w plamę. Detergent może podrażniać skórę, ale działa szybko i skutecznie, rozkładając barwnik. Soda oczyszczona dodaje element ścierny, który złuszcza i usuwa przebarwiony martwy naskórek.
  3. Z popiołu papierosowego i ciepłej wody zrobić pastę. Choć brzmi to dziwnie, jest to stary środek na chwyt, który podobno działa cuda. Upewnij się, że prochy są chłodne i pamiętaj, że ten zabieg nie jest dobry dla Twojej skóry.
  4. Użyj zmywacza do paznokci, jeśli wszystko inne zawiedzie. Rozpuszczalnik acetonowy w zmywaczu do paznokci może ponownie rozpuścić barwnik, a po przejściu w stan ciekły można go zmyć. Zmywacz do paznokci jest jednak bardzo drażniący dla skóry i może powodować wysuszanie i inne uszkodzenia. Nigdy nie należy go stosować w okolicach oczu.

Jeżeli spodobał Ci się mój pomysł koniecznie odwiedź mnie na Instagramie i zostaw po sobie komentarz! Zachęcam także do sprawdzenia mojego artykułu, w którym dowiesz się jak usunąć gumę do żucia z ubrań.

Dodaj komentarz