Jak posprzątać w pokoju?

Sprzątanie pokoju może wydawać się przytłaczającym zadaniem, ale prawdopodobnie jest to szybszy i łatwiejszy proces, niż sobie wyobrażasz! Odtwórz muzykę, napisz listę, daj sobie nagrody i zrób z tego grę, aby utrzymać motywację. Najpierw wykonuj duże zadania, a następnie przejdź do głębokiego sprzątania pokoju, odkurzając, przecierając i odkurzając wszystkie powierzchnie. Zanim się zorientujesz, Twój pokój będzie lśniąco czysty. Sprawdź jak posprzątać w pokoju!

Młoda kobieta sprząta w swoim pokoju

Skąd wziąć motywacje do posprzątania w pokoju?

 1. Odtwarzaj muzykę, aby utrzymać dobry nastrój. Zanim zaczniesz, załóż album lub playlistę, która sprawi, że poczujesz się pełen energii. Muzyka z szybszym rytmem pomoże zmotywować Cię do projektu sprzątania. Trzymaj się z dala od wolniejszej, ponurej muzyki, ponieważ może to sprawić, że poczujesz się zmęczony i znudzony.
 2. Stwórz nagrodę dla siebie, aby zachęcić Cię do wykonania pracy. Ta dodatkowa motywacja może pomóc w szybszym wykonaniu pracy. Zdecyduj, co zrobisz, aby leczyć się po zakończeniu czyszczenia. Może pójdziesz ze znajomymi, obejrzeć film z rodziną, zjeść dużą miskę lodów lub poczytać ulubioną książkę.
 3. Jeśli potrzebujesz dodatkowej motywacji, niech sprzątanie pokoju stanie się zabawą. Jeśli masz problem ze zmotywowaniem się do posprzątania swojego pokoju, spraw, by ten proces był interesujący, grając w grę. Zobacz, ile rzeczy możesz odłożyć na 10 minut, a następnie spróbuj pobić swój najlepszy wynik. Ewentualnie podczas sprzątania udawaj, że jesteś robotem i wykonuj tylko ruchy robota i hałas. Inną opcją jest ustawienie timera i sprawdzenie, jak szybko możesz posprzątać pokój.
 4. Utwórz listę kontrolną wszystkich różnych zadań, aby utrzymać porządek na właściwym torze. Listy kontrolne to świetny sposób, aby dać sobie poczucie osiągnięcia i postępu podczas sprzątania wielkiego bałaganu. Zdecyduj, co chcesz uporządkować i wyczyścić, a następnie nadaj im priorytet od najwyższego do najniższego priorytetu. Postaraj się być jak najbardziej szczegółowy, aby nic nie zostało zapomniane.
 5. Zaplanuj zadania na cały tydzień, aby ułatwić zarządzanie. To świetna opcja, jeśli jest dużo do czyszczenia. Zapisz, kiedy wykonasz każde zadanie, aby być na bieżąco z harmonogramem sprzątania. Staraj się być tak zdyscyplinowany, jak to tylko możliwe i trzymaj się harmonogramu.

Rozwiązywanie głównych zadań

 1. Przenieś wszystko z łóżka i zrób to. Ścielenie łóżka pomaga uczynić pokój bardziej czystym i daje poczucie spełnienia, aby rozpocząć sprzątanie. Przenieś wszystko z łóżka do stosu w jednej części pokoju. Podciągnij prześcieradła i koce, włóż je, wyprostuj kołdrę i połóż poduszki na górze łóżka.
 2. Uporządkuj wszystkie ubrania, które masz na podłodze. Podnieś każdą część ubrania i zdecyduj, czy jest brudna, czy nie. W razie wątpliwości potraktuj go tak, jakby był brudny! Jeśli przedmiot jest czysty, złóż go i umieść w komodzie lub zawieś w szafie. Jeśli przedmiot jest brudny, umieść go w koszu do prania.
 3. Zabierz brudne naczynia do kuchni. Pomaga to zapobiegać tworzeniu się nieprzyjemnych zapachów i zapobiega gromadzeniu się mrówek i innych szkodników w Twoim pokoju. Zabierz wszystkie kubki, talerze, sztućce i kubki z powrotem do kuchni. Poza tym wyrzuć wszystkie opakowania na wynos, które nadal znajdują się w Twoim pokoju.
 4. Wyrzuć wszystko, czego już nie chcesz. To świetny sposób na zwolnienie miejsca w pokoju i pozbycie się bałaganu. Przejrzyj wszystkie przedmioty na powierzchni w swoim pokoju i na podłodze i zdecyduj, czy coś należy wyrzucić. Uważaj na opakowania po żywności, jabłka, przypadkowe kawałki papieru, zepsute przedmioty i rzeczy, których już nie używasz. Teraz już wiesz jak posprzątać w pokoju.

Jak posprzątać w pokoju? Organizacja

 1. Umieść przedmioty z powrotem na ich prawowitych miejscach, jeśli mają już dom. Najpierw odłóż wszystko, co znajduje się na podłodze. W ten sposób będziesz mógł poruszać się po swoim pokoju bez potykania się o nic. Zacznij od większych rzeczy, takich jak książki i poduszki, a następnie przejdź do mniejszych, takich jak ołówki i inne artykuły papiernicze. Znajdź miejsce na wszystkie przedmioty na Twojej komodzie, biurku, podłodze i stolikach nocnych.
 2. Przechowuj podobne przedmioty, które nie mają domu, w pudełkach. To prosty sposób na uporządkowanie pokoju i ułatwienie wyszukiwania rzeczy. Umieść wszystkie artykuły papiernicze w jednym pudełku, zdjęcia w innym, kosmetyki w innym, materiały do ​​rękodzieła w innym pudełku i tak dalej. Pamiętaj, aby oznaczyć pudełka i przechowywać je w łatwo dostępnym miejscu, aby były łatwe do znalezienia i uzyskania do nich dostępu.
 3. Wyświetl kilka przedmiotów, które są dla Ciebie wyjątkowe. To świetny sposób na spersonalizowanie swojego pokoju. Jeśli podczas sprzątania znajdziesz ładną ozdobę lub fajną zabawkę, rozważ umieszczenie jej na biurku, komodzie lub stoliku nocnym. Postaraj się umieścić tylko kilka przedmiotów na każdej powierzchni, aby przestrzeń nie wyglądała na zagraconą.
 4. Rozdaj wszystkie książki, ubrania lub zabawki, których już nie chcesz. To świetny sposób na uporządkowanie pokoju i zapewni Ci więcej miejsca na przedmioty, które cenisz. Przyjrzyj się każdemu przedmiotowi i zastanów się, czy używałeś go w ciągu ostatniego roku. Jeśli ostatnio go nie używałeś i nie ma to wartości sentymentalnej, pomyśl o oddaniu go do sklepu z używanymi produktami charytatywnymi.

Jeżeli spodobał Ci się mój pomysł pokaż go znajomym i zostaw po sobie komentarz! Zachęcam także do sprawdzenia mojego artykułu, w którym dowiesz się jak zadbać o reflektory samochodowe.

1 komentarz do wpisu “Jak posprzątać w pokoju?”

 1. Na jednej ścianie zrobiłam szafę w zabudowie z lustrzanymi przesuwnymi drzwiami, tam chowam wszystkie ubrania, buty, torebki i dodatki. Po wysuszeniu rozwieszam ubrania na wieszakach, dzięki czemu się nie gniotą i nie kurzą. Poza tym roomba ma łatwiej odkurzać, bo nie musi omijać żadnych przeszkód.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz